Великі шини для великих машин

+380 67 928 20 86 +380 44 355 35 54

Додаткове завантаження тракторних шин водою

tractor weights2.jpg

Відомо, що додаткова вага істотно покращує ходові характеристика трактора. Однією з переваг додаткової ваги тракторних коліс є поліпшене зчеплення. Коли трактор виконує важкі роботи, тягне плуг або диски по вологій ріллі, ведучим колесам зазвичай не вистачає зчеплення і вони буксують. Додатковий баласт збільшує інертність трактора, згладжує ривки та зберігає дорогу техніку.

Навантаження по осях розподіляється наступним чином: звичайні задньоприводні трактори - 25% на передню вісь і 75% - на задню; передньопривідні трактори - 40% на передню вісь і 60% - на задню; повноприводні трактори - 55% на передню вісь і 45% на задню.

Якщо додати додаткову вагу на необхідну вісь, шини зможуть тягнути велику масу без втрати зчеплення. 

Зазвичай, для забезпечення поздовжньої стійкості трактори комплектуються противагами, але що робити коли їх немає або недостатньо – одним із простих та економічно вигідних рішень є заповнення шин рідиною (водою).

Шини можна заповнювати рідиною до 75% від їх об’єму. В зимовий період рідина повинна бути захищена від замерзання. Для захисту від морозу можна добавляти хлорид кальцію CaCl2. Варто знати, що добавляється хлорид кальцію до води з поступовим розмішуванням, не добавляйте воду до хлориду кальцію - це небезпечно. Якщо заповнюється безкамерна шина, слід проконтролювати чи достатньо захищений диск від корозії або ж використати камеру.

CaCl2 на 1 літр води

Захист до

                         заповнення шин водою.png

200g

-10ᵒC

250g

-15ᵒC

300g

-20ᵒC

350g

-25ᵒC

400g

-30ᵒC

Порядок заповнення рідиною:

 • Встановіть колесо так, щоб вентиль був у його найвищому вертикальному положенні.
 • Викрутіть і витягніть корпус розбірного вентиля та намонтуйте спеціальний вентиль для заповнення водою. Такий вентиль дасть можливість випускати з шини повітря при її заповненні рідиною.
 • Залийте в шину воду або незамерзаючу суміш. Припиніть заповнення, коли рідина почне витікати з вентиля. Кількість рідини буде приблизно 75% обсягу шини. Не переливайте!
 • Замініть корпус вентиля і шина може бути накачана до рекомендованого експлуатаційного тиску.
 • Очистіть всі металеві частини – вода сприяє корозії.

Порядок зливу рідини:

 • Встановіть колесо так, щоб вентиль був у його найнижчому вертикальному положенні.
 • Викрутіть внутрішній вкладиш вентиля і почніть випускати рідину.
 • Вкладіть тонку гумову трубку відповідної довжини в захисну шайбу і вкладіть трубку в шину. Шайбу накрутіть через внутрішню частину вентиля.
 • Накачайте шину повітрям.
 • Викрутіть внутрішню частину вентиля і випустіть залишки води з шини.
 • Вийміть гумову трубку і знову зберіть вентиль. Накачайте шину до рекомендованого тиску.