Великі шини для великих машин

+380 67 928 20 86 +380 44 355 35 54

В ЄС розпочали новий проект для доказу економічної доцільності виробництва каучуку з кульбаб

кульбаба.jpgВ лютому 2014 в Євросоюзі стартував проект DRIVE4EU, спрямований на розвиток виробництва натурального каучуку з kok-saghyz (кок-сагиз), званого також кульбабою. 

Новий проект, який координуватиме Університет Вагенінгена (Нідерланди), повинен допомогти створенню в Європі індустрії з виробництва натурального каучуку з кульбаб і таким чином скоротити залежність від імпорту і знизити ризики, пов'язані з прогнозованим дефіцитом каучуку на світовому ринку.

Натуральний каучук використовується у виробництві більш ніж 40000 продуктів від клею до шин, і в багатьох випадках його зараз не можна повністю замінити синтетичним аналогом. Євросоюз нині повністю залежить від імпорту натурального каучуку.

Зараз каучук традиційно отримують із соку гевеї бразильської (Hevea Brasilienis), і 90 % світових плантацій знаходиться в східній Азії. В рамках попереднього європейського проекту, EU- PEARLS, дослідники - в тому числі з компанії Apollo Vredestein та MITAS - вивчили можливості виробництва каучуку з інших культур, і було встановлено, що найдоцільніше з економічного погляду отримувати каучук з кок-сагизу.

З коренів кульбаби можна отримувати сировину, придатну для виробництва автомобільних шин. Учасники проекту EU- PEARLS заявили, що розробили простий і ефективний спосіб екстракції каучуку з кок-сагизу, і їх результати стали основою для нової ініціативи, покликаної показати, що кульбаби можуть замінити гевею як джерело натурального каучуку.

Крім Університету Вагенінгена в консорціум організацій, які будуть займатися новим проектом, увійшли ще кілька дослідних інститутів, а також вісім промислових компаній, у тому числі Apollo Vredestein, яка до цього вже представила перший прототип «Кульбабових шин».