Великі шини для великих машин

+380 67 928 20 86 +380 44 355 35 54

Секрети експлуатації спецшин

otr.jpgСпецшини - це значна інвестиція, і не дивно, що оператори намагаються вичавити з них максимум. Дуже часто такі шини використовуються в жорстких і навіть небезпечних умовах: у полях, кар'єрах, на будівництві, рудниках чи полігонах твердих побутових відходів. Заходи щодо запобігання ушкоджень при роботі з такими шинами значно більш необхідні, ніж при роботі з іншими шинами. Для максимальної віддачі від шин необхідно вибирати якісний продукт і піклуватися про нього.

Необхідно приділяти особливу увагу різним чинникам, які впливають на термін служби шин: від регулярної перевірки тиску до прийняття спеціальних заходів для захисту від порізів, пошкоджень і перегріву.

Після того як обрана правильна шина, надзвичайно важливо визначити правильний тиск в залежності від умов експлуатації. Цей показник може відрізнятися між шинами на передній і задній осі. Фахівці з експлуатації спеціальної техніки повинні враховувати вагу навантаженої машини разом з швидкістю і відстанню, яку вона долає. В результаті рекомендований тиск для однієї і тієї ж машини може бути різним в залежності від умов роботи.

Частота перевірки тиску в шинах залежить, насамперед, від умов експлуатації. За нормальних температурних умов експлуатації шин тиск повинен перевірятися як мінімум раз на тиждень, але при роботі у дуже високих температурах - щодня. Тиск рекомендується змінювати в залежності від навантаження і температури навколишнього середовища. Надмірний тиск істотно знижує термін служби шини. Крім того, диски повинні бути чистими, без іржі і дефектів, а клапани потрібно захищати від пошкоджень, попадання води і бруду.

4-otr-tyres.jpgСлід звернути увагу на випадки парної установки нових і зношених шин, адже відомо, що у таких випадках нова шина зношується значно швидше. Тому рекомендовано задля не лише економії коштів, а і задля безпечного використання техніки шини міняти по усій осі, зношену ж варто тримати про запас. Ні в якому разі не можна встановлювати на одну вісь шини з різними діаметрами, необхідно точно враховувати рекомендації виробників техніки. Використання шин одного розміру, малюнку протектора і навіть бренду на одному самоскиді дозволить домогтися стійкості машини і уникнути підвищеного зносу трансмісії і запобігти нерівномірному зносу гуми.

Правильне завантаження транспорту також має велике значення. Перевантажувати техніку не варто, але якщо перегруз неминучий, дотримуйтесь рекомендацій по тиску в шинах. Вантаж потрібно розташовувати так, щоб забезпечити максимальну стабільність транспортного засобу. В іншому випадку є не тільки ризик пошкодження шин, але і ризик пошкодження або навіть перекидання транспорту. Щоб уникнути таких ситуацій рекомендується використовувати електронні вагові пристрої з метою контролю завантаження автомобіля.

Ще одне із завдань, яке важливо не упустити з виду, це контроль над умовами роботи самої виробничої площадки або дотримання безпечних умов експлуатації. rock-ejector-250x250.jpgКаміння і сміття на маршрутах руху спецтехніки часто стають причиною непоправного шкоди для шин. Необхідно регулярно перевіряти і встановлювати каменевиштовхувачі (англ.. rock ejector) між парними шинами. Навіть порівняно невеликий камінь, що застряг в протекторі, може проникнути глибоко в шину і пошкодити її каркас. Правильне дотримання заходів щодо експлуатації робочого майданчика - створення рівних проїздів, прибирання сміття, розчищення шляху і відсутність прокидання вантажів - допоможе запобігти пошкодженню шини.

Розвал - сходження коліс, проблеми з гальмами, витік масла - все це також може впливати на термін експлуатації шини, тому правильне обслуговування техніки відіграє важливу роль у продовженні терміну служби шин.

Роль оператора самої машини - останній у цьому списку факторів, що впливають на довговічність шин, але зовсім не останній за значимістю в забезпеченні довгого терміну служби шини. Правильна техніка водіння і дотримання допустимої швидкості руху відіграють найважливішу роль у збільшенні тривалості терміну служби шини і її ефективності.

Доглядайте за своїми шинами і Ваше підприємство доб’ється кращої віддачі від покупки шин і уникне непотрібного простою.