Великі шини для великих машин

+380 67 928 20 86 +380 44 355 35 54

PneuTrac – революційні шини від Mitas

Чеська компанія Mitas інвестує в наукові дослідження 5-6% від свого обороту, і посилення акценту на сільському господарстві означає, що компанія буде вкладати більше в розробки нових шин і технологій для цього сектора.

Крім створення покришок, які зменшують ущільнення грунту, підвищують ефективність споживання палива або дозволяють утримати ширину техніки в допустимих межах, Mitas, як було оголошено в минулому році, також працює над новою концепцією, яку в компанії називають революційною - PneuTrac. Це спільний проект Mitas з фірмою Galileo Wheel, винахідниками покришок CupWheel зі складними боковинами. Розробники кажуть, що PneuTrac «об'єднали в собі кращі аспекти пневматичних шин і гусениць», що дозволять їм працювати при низькому рівні тиску і мають збільшену площу контакту, і при цьому придатні до установки на стандартні диски. Під час польових тестів шини PneuTrac використовувалися при тиску 0,8 бар, проте керівник цього проекту і відповідальний за всі розробки агро- і авіашин Mitas Карел Штефек (Karel Stefek) говорить, що насправді вони можуть функціонувати і при нульовому тиску. За його словами, випробування шин розміру 280/70R18 в Німеччині показали, що тягове зусилля PneuTrac на 48% вище, ніж у стандартних шин, накачаних до 1,6 бар, а поперечна стійкість при цьому на цілих 67% краще.

 PneuTrac-800x499.jpg 

«Ми знаємо, що ця концепція працює, і буде реалістично припустити, що ми зможемо вивести її на ринок протягом трьох або п'яти найближчих років, - каже пан Мейбін. - Нам потрібен продукт, який зможе замінити звичайні шини». Враховуючи, що на випуск даних шин потрібно більше матеріалів і більш комплексний метод виробництва, вартість шин нового типу буде, за словами пана Мейбіна, на 15-20% вище, ніж у традиційних покришок. Він також додає, що, швидше за все, PneuTrac спочатку будуть доступні в розмірах для техніки середньої потужності, але потенційно вони придатні і для машин з більш високою продуктивністю. «Я гадаю, що PneuTrac будуть випускатися з діаметром до 46 дюймів. Чому ні? Думаю, вони відмінно підійдуть для високопотужної техніки», - додає він.